زبون مادری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خودمو کوچکتر از اون میدونم که اظهار نظری در مورد زبون مادری همون زبون پارسی که به رای خیلی آدم های بزرگ از زبانهای قدرتنمد و زنده و پویای دنیاست بکنم.

ولی در پی بی محلی ها و بی توجهی های همه پارسی زبونها ! خودمومو میگم ! (جز عده اندکی) و رها شدن این میراث بزرگ به حال خودش می خوام یادآوری کنم ! شاید کسی پیدا بشه که بخواد این ارث عظیم رو نظری بهش بکنه ، ارث عظیم ! آره ! ارث عظیم به خاطر اینکه این میراث خیلی با سختی حفظ شده ! حفظ شده ! خیلی سخت ؟! 

اون وقت ما خیلی راحت اسم مغازه هامونو خیلی درشت خارجکی می نوسیم و خیلی راحت تر بهش افتخار می کنیم اصلا پوزشو می دیم که یعنی ما خیلی  خارجی ایم خیلی... 

بعدم یکسری دیگه روشنفکرامون که ای یه سفری هم به خارج داشتن تو صحبت هاشون مدام از واژه های خارجی استفاده می کنن که آدم تکلیفشو نمیدونه این زبون خارجه ؟ ایرانیه ؟ یا قاطی پاتیه؟ زبون جدیده ؟ چیه ؟ تازه اونم کلاس داره ، اونم کلییییییی ؟! طرف میگه من اوکی اش میکنم !؟ من وندم من باید چی کارش کنم ؟ 

انقد بگم که بعد از حمله اعراب به ایران که خیلی  از ملی گرایان ما اصلا خوششون نمیاد در موردش حرف نزنیم و اینکه خدمات اسلام و ایران  به هم که واقعا ایرانی ها بودند که اسام رو به اوج رسوند و قصد من الان پرداختن به اون نیست ! 

به مدت حدود 200 سال اعراب در ایران حکومت کردند خوبه بدونین توی این دویست سال به جاهای زیاد دیگه ای هم حکومت کردند جالبه بدونین از اولین کاریی که